لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

لیفت شقیقه فرآیندی است که طی آن صورت شما چندین برابر زیبا و جوان می شود. درواقع جراحی لیفت شقیقه با بالاکشیدن قسمت های موردنظر، تکنیکی منحصربه فرد است تا چشم های شما هرچه جذاب تر و فریبنده تر گردد. هرانسانی بطور ذاتی در جست و جوی زیبایی بوده و از اثرات پیری ناخشنود است؛ اما به راستی که عمل لیفت شقیقه بطور کامل و برای همیشه شما را از این نگرانی می رهاند. اگر در خصوص این فرآیند کنجکاو هستید و می خواهید بیشتر بدانید، این مطلب دقیقا برای شما نوشته شده است؛ پس تا انتهای آن با ما همراه باشید.

 

لیفت شقیقه + کلینیک باشار

 

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه که با عنوان لیفت ابرو گیجگاهی نیز شناخته می‌شود یک جراحی انتخابی است که قسمت بیرونی ابروها را بالا می کشد. در نتیجه این کار، چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم از بین رفته و پوست ناحیه شقیقه نیز سفت می شود. همچنین پس از انجام این روش کم تهاجمی قسمت بیرونی ابروها و بالای گونه ها نیز سفت تر دیده می شوند. این جراحی می تواند با روش های دیگری ترکیب شود تا بهترین نتایج ممکن حاصل گردد.

روش انجام جراحی لیفت شقیقه

پس از انجام مشاوره اولیه، موعد جراحی تان برنامه ریزی می شود. بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی برای شما به کار می رود تا طی جراحی لیفت شقیقه راحت باشید. جراح یک برش کوچک در ناحیه خط مو نزدیک گوش ها ایجاد می کند، سپس بافت زیرین را بلند کرده تا قسمت بیرونی ابروها و چشمها کشیده شود و بالا بیاید. در این مرحله، پزشک قبل از آنکه بااستفاده از چند نخ مخصوص کوچک ناحیه بریدگی را بخیه بزند، پوست اضافی را نیز برمی دارد

فرق لیفت شقیقه با لیفت ابرو

اگرچه بسیاری از مردم باور دارند که لیفت شقیقه و لیفت ابرو دو فرآیند یکسان هستند، اما تفاوت های واضحی میان آن دو وجود دارد. لیفت ابرو درواقع روی اصلاح چین و چروک پیشانی، خط اخم و خطوط بین ابروها تمرکز دارد. بطور کلی این روش ابروها و پیشانی را لیفت می‌کند.

از طرفی، لیفت شقیقه یک روش کمتر تهاجمی است که با این حال نتایج فوق العاده ای را ارائه می دهد. تنها گوشه بیرونی ابروها کشیده شده که در نتیجه آن بافت های فوقانی گونه ها و قسمت های بیرونی چشم ها نیز کشیده می شود، اما در پیشانی یا وسط ابروها تغییری ایجاد نخواهد شد. عمل لیفت شقیقه تمام ناحیه چشم را به شکل ظریفی بالا کشیده و حالت ابروها را بهبود می بخشد تا ظاهر شما را برای چند سال جوانتر نشان دهد.

روش های جراحی لیفت شقیقه

 فقط لیفت پوست

برای بیمارانی که افتادگی کمتری دارند مناسب است

SMAS facelift

در این روش، لایه های زیری پوست کشیده شده که در نتیجه لیفت بهتر و بادوام تری را به ارمغان می آورد. در واقع در این نوع از جراحی، لایه سطحی عضله به زیر پوست کشیده می شود.

MACS lift

در این تکنیک نیز لایه های زیری پوست کشیده می شود و نتایج جراحی دوام بیشتری دارد. به علاوه این که وضعیت پوست و کشیدگی پوست صورت طبیعی تر جلوه می کند.

عمل لیفت شقیقه به روش آندوسکوپی

در عمل لیفت شقیقه به روش آندوسکوپی، 3 تا 5 برش کوچک بین موها ایجاد می شود، سپس ابزار آندوسکوپی وارد بافت شده و  بافت ها و عضلات ناحیه را بالا می کشد. پس از آن، پزشک برش ایجاد شده را بخیه می زند. این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و دوره ریکاوری نیز بین یک تا دو هفته می باشد. در جراحی لیفت شقیقه به روش آندوسکوپی تنها دنباله ابروها بالا کشیده می شود.

ریکاوری بعد از عمل جراحی لیفت شقیقه

بعد از پایان جراحی دستورالعمل مراقبت از پانسمان ها (اگر پانسمانی داشتید) به شما ارائه می گردد و هرگونه بانداژی طی 24-48 ساعت پس از عمل برداشته می شود. نکته بعدی آن است که در هفته اول بعد از جراحی باید در هنگام خواب با استفاده از 2 تا 3 بالش سر خود را بالا نگه دارید چراکه این کار ورم و کبودی شما را به حداقل می رساند.

کبودی در ناحیه پیشانی و اطراف چشم محتمل است که طی 7 تا 10 روز کاهش یافته هرچند ممکن است همچنان تا 6 الی 8 هفته رد آن هنوز وجود داشته باشد. این ورم و کبودی می تواند به وسیله لوازم آرایشی استتار شده و همچنین به کمک کرم آرنیکا یا ژل هیرودوئید کاهش یابد. با وجود این موارد، کمپرس یخ و بالانگه داشتن سر بهترین راه ها برای کاهش ورم و کبودی می باشند ؛ بخصوص اگر طی 24 تا 48 ساعت اولیه رعایت شوند. به یاد داشته باشید که یخ را مستقیم روی پوست نگذارید بلکه آن را درون پلاستیک و حوله پیچیده تا از خنکی ملایم آن لذت ببرید نه این که سرمای تیز اذیتتان کند. همچنین می توانید از یک حوله کوچک مرطوب که برای چند دقیقه در یخچال نگهداری شده است نیز استفاده کنید

بخبه هایتان بین 7 تا 10 روز بعد از جراحی کشیده می شوند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها