جراحی پلک

آثار پیری پوست ، شادابی و جوانی را از چهره من کاسته بود و این شروع ماجرا بود. روش های مختلفی برای رفع چین و چروک های پوست بخصوص در اطراف چشم ها وجود دارد که هیچ یک به اندازه جراحی پلک نمی توانند تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی و جوانی چهره بگذارند. در صورتی که شما عزیزان با چین و چروک های بسیار در اطراف چشم ها مواجه شده اید و افتادگی پلک نیز زیبایی را از چهره شما کاسته است در ابتدا بهتر است با پروسه بلفاروپلاستی آشنا شوید و سپس برای جراحی به بهترین کلینیک در تهران همچون کلینیک باشار مراجعه کنید.

 

جراحی پلک - کلینیک باشار

 

چرا پلک های خود را جراحی کنیم؟

جراحی پلک به منظور اصلاح یا بهبود شکل و جلوگیری از مشکلات پلک انجام می‌شود. این جراحی ممکن است شامل کاهش یا افزایش طول پلک، تغییر شکل یا جایگذاری پلک ها باشد. هدف از این جراحی معمولاً بهبود ظاهر پلک ها، افزایش راحتی بینایی رفع مشکلات دیگر نیز می باشد.

اهداف زیبا جویان از بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی درمانی پلک
جراحی درمانی پلک‌ها به عنوان یک روش برای بهبود مشکلات پلک‌ها و افزایش راحتی یا زیبایی چشم ها انجام می‌شود. این جراحی‌ ممکن است شامل تغییر شکل، افزایش یا کاهش طول و حتی جلوگیری از آب مروارید انجام شود. هدف از این جراحی‌ها معمولاً بهبود ظاهر پلک‌ها، افزایش راحتی بینایی یا رفع مشکلات دیگر می باشد. جالب است بدانید که در این پروسه درمانی ممکن است افرادی که توانایی استفاده از لنز ها را به دلیل وجود پف بسیار زیاد در پلک بالا و حتی پلک پایین نداشته اند درمان شوند.
جراحی زیبایی پلک
شاید برای شما نیز جالب باشد اما یکی از اهداف اصلی در جراحی پلک ها ، افزایش زیبایی ظاهر و چشم ها می باشد. در واقع زیبا جویان به منظور بهبود و افزایش زیبایی ظاهر خود به جراحی بلفاروپلاستی روی می آورند. در طی این جراحی برای برداشت کیسه های چربی زیر چشم و رفع افتادگی پلک ها اقداماتی صورت می گیرد. عمل زیبایی پلک ها سبب باز گردانی چهره جوان و شاداب شده که برای زیبا جویان بسیار خوش آیند می باشد ، زیرا با تاثیر گذاری افزایش سن و عوامل مخرب توده های چربی زیر چشم ها افزایش پیدا کرده و ماهیچه های پلک ضعیف می شوند. در نتیجه تمامی این فاکتور ها از زیبایی چهره کاسته و سبب ایجاد جلوه ای ناراحت و خسته در چهره افراد می شود. تمامی عارضه های موجود که سبب تاثیری گذاری بر چهره می شود تنها با پروسه بلفاروپلاستی درمان خواهد شد.

چه تفاوتی میان جراحی پلک پایین و جراحی پلک بالا وجود دارد؟

بلفاروپلاستی پلک بالا

پروسه جراحی در پلک بالا ، شامل برداشت چربی ، ماهیچه و پوست های اضافی بوده که بر افتادگی پلک و ایجاد احساس سنگینی و نیمه بسته به نظر رسیدن چشم ها تاثیر می گذارد. بلفاروپلاستی در پلک های بالا به افراد کمک می کند تا چهره ای سرحال تر و هوشیار تر داشته باشند و برای آغاز روند جراحی برش های لازم در چین طبیعی پلک ایجاد خواهند شد ، که پس از خارج کردن چربی ها برش ها در همان چین طبیعی بسته می شوند ، تا هیچ یک از آن ها قابل مشاهده نباشند.

بلفاروپلاستی پلک پایین

رسوبات باقی مانده از چربی ، ماهیچه و پوست سبب ایجاد چین و چروک های تیره تر و بروز پف زیر چشم ها خواهد شد ، که در نتیجه جراحی پلک پایین جهت از بین بردن این موارد انجام می شود. در این پروسه پلک ها در موقعیت جدیدی قرار خواهند گرفت و کانتور زیبایی را در نیمه پایین صورت زیبا جو خلق خواهند کرد. این تکنیک جراحی در پلک های پایین با ایجاد برش های بسیار کم در طول پلک پایین ، بیرون خط مژه و حتی داخل پلک با هدف دسترسی کافی به نواحی زیر چشم ایجاد می شود. بعد از دست یابی جراح پلک به مناطق مورد نظر بافت و رسوبات چربی برداشته شده و برش های لازم با استفاده از بخیه در یک ناحیه غیر قابل مشاهده بسته می شود.

کدام افراد کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی هستند؟

عده بسیاری از زیبا جویان با توجه به برخی موارد کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی پلک ها نخواهند بود ، اما در صورتی که تمامی فاکتور های زیر در شما وجود داشته باشد می توانید برای جراحی زیبایی بدون هیچ گونه نگرانی اقدام نمایید و به نتایج فوق العاده ای دست یابید.

  • افراد در سن بالای 30 الی 35 سال
  • زیبا جویان بدون ابتلا به تیروئید
  • عدم بالا بودن فشار خون
  • افرادی که به بیماری های مرتبط با چشم مبتلا نمی باشند
  • زیبا جویانی با سیستم ایمنی بدنی قوی و عدم ابتلا به نوعی بیماری خاص
  • افرادی که از دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل استفاده نمی کنند
  • افرادی که خواسته ای واقع بینانه از جراحی پلک خود دارند
  • برای آنکه پروسه بلفاروپلاستی عالی را سپری کنید، حتما به یک جراح پلک حاذق و باتجربه مراجعه کنید تا به نتیجه خوبی از جراحی خود دست یابید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها