ویزیت آنلاین

این روزها همه افراد بنا به دلایل شخصی ، تاثیرات فرهنگی و غیره تمایل به ترک محیط خانواده را دارند. آن ها از یک جایی به این می اندیشند که راهشان از بقیه افراد جدا و می بایست تنها زندگی کنند تا از این طریق بتوانند سبک و سیاق خود را در تاریخچه خاطرات به یاد بگذارند ؛ در مسیر خود به تلاش ادامه بدهند تا جایی که به خواسته قلبی خود دست پیدا کنند. برای گروه دیگری از افراد این موضوع صادق نیست ، اما شرایط زندگی آن ها را مجاب به ترک محیط منزل و رهسپاری در جاده سرنوشت می کند. با این تفاسیر همه ما انسان ها ، تنها خواهیم شد ، چه مجرد باشیم که می بایست از خانواده دور شویم و چه متاهل که باید شاهد رفتن تک تک فرزندانمان باشم. حالا که خواسته ها ، فرهنگ و شرایط محیطی ، ما را به سمت تنها زیستن سوق می دهد ، سوال اینجاست که ایا واقعا در این ایام می توانیم به تنهایی از خودمان مراقبت کنیم؟ اگر به بیماری مبتلا شویم چه کسی می تواند به داد ما برسد و از ما پرستاری کند؟ ویزیت آنلاین ، از جمله دستآوردهای جدید بشر است که می تواند پاسخ مناسبی به این موضوع باشد. هر ساله ، جمع کثیری از پزشکان به خانواده ویزیت مجازی ها با شعارهایی اعم از ، “مراقبت در هرجا” ، “مراقبت لازم ، درست در زمان لازم” و غیره می پیوندد. اگر شما هم می خواهید در این عرصه به روز باشید و پیشرفت علم و دانش را به عین ببینید ، باشار کلینیک ، بهترین ارائه دهنده ویزیت آنلاین در تهران ، گزینه مناسبی می باشد.

 

ویزیت آنلاین - درمانگاه باشار

 

ویزیت انلاین چیست؟

تدبیری است که در آن شما می توانید ، پزشک مورد نظر خود را از هر جایی که هستید ببینید و یا جلسه مشاوره آنلاین داشته باشید. در گذشته افراد پس از بیمار شدن ، اولین راهی که به ذهنشان خطور می کرد این بود که به در دست ترین پزشک یا طبیب مراجعه کنند. آن ها به هیچ وجه نمی توانستند از وجود پزشک دیگر ، هر چند حاذق که در مسافت دوری از ان ها است بهره ببرند. به همین دلیل ، ناچارا مجبور بودند که راه درازی را برای معالجه بیماری در پیش بگیرند و در غربت به دنبال راه درمان خود بگردند. در حال حاضر ، حتی با وجود امکانات فراوان و مسیرهای هموار ، رفتن به شهر دیگر برای درمان بیماری ، طاقت فرسا است.

مزایای ویزیت مجازی

با این تفاسیر شاید پیش خودتان به این موضوع بیاندیشید که ویزیت آنلاین می تواند چه مزایایی داشته باشد؟ صحبت کردن با پزشک ، بهترین درمانگاه در تهران از راه دور ، بدون انجام معاینه بالینی چه ثمره ای خواهد داشت؟ در پاسخ باید گفت که ظهور هر متد ، قطعا پاسخگوی دسته ای از نیاز ها بوده است. طبق خواسته مراجعه کنندگان ، ویزیت مجازی یا آنلاین می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

 • شما می توانید با پزشک بهترین درمانگاه به صورت مستقیم به محض بروز مشکل و دیدن علائم غیرعادی ، صحبت کنید. در برخی موارد مشکلات اینقدر جدی نیستند و تنها برای رفع نگرانی فرد به مشاوره های پزشک احتیاج دارد.
 • راهی سریع و ارزان برای تشخیص بیماری در مراحل اولیه محسوب می شود. بعد از اینکه افراد بیمار می شوند ، دو حالت برای ان ها به وجود می اید ؛ یا اینکه حال عمومی آن ها خوب است و از راه دور با تجویز یک سری دارو ، می توان به خوبی به بهبود آن ها کمک کرد. در این صورت فرد نیاز ندارد با حضور در بیمارستان یا مطب به درمان خود بپردازد. در حالت دوم ، حال بیمار به اندازه ای وخیم است که نمی تواند به صورت حضوری پزشک را ویزیت کند ، در این صورت با دریافت مشاوره های لازم از راه دور ، در اسرع وقت درمان را آغاز خواهد کرد. فرقی ندارد شما در کدام دسته قرار داشته باشید ، ویزیت آنلاین برای شما موثر واقع خواهد شد.
 • امکان حضور شخص ثالث به صورت آنلاین ، در ویزیت مجازی ارائه شده توسط درمانگاه خوب در تهران ، وجود دارد. همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم همیشه دوستان یا نزدیکان ما در دسترس نیستند ، حضور آن ها در این مکالمه ، پزشک را نسبت به شرایط بیمار آگاه و شرایطی را فراهم می آورد که بهترین پلن درمان چیده شود.
 • از مزیت های آخر که شاید اهمیت آن از سایر موارد ذکر شده بالاتر باشد ، می توان به جلوگیری از شیوع بیماری ها اشاره کرد. حقانیت این روش ، بعد از شیوع ویروس کرونا در بین مردم ، بیش از پیش اثبات شد. فرد بیمار ممکن است ناقل هرگونه بیماری باشد که حضور وی در مکان های عمومی ، خطر ابتلا به بیماری را در سایرین نیز افزایش دهد.

چه بیماری هایی را با ویزیت آنلاین می توان درمان کرد؟

از آنجایی که بیماری ها در اغلب موارد دارای علائم مشترک هستند ، به همین ترتیب تشخیص آن ها از راه دور امکان پذیر است. در ادامه دو راه پیش روی شما قرار خواهد گرفت ، یا مسئله جدی است و شما می بایست حضوری پزشک را ویزیت کنید یا اینکه داروهایی از همان راه دور برای شما تجویز می شود که بتوانید در منزل ، هرچه زودتر درمان را آغاز کنید. از جمله بیماری هایی که با استفاده از ویزیت مجازی در قابل درمان است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آلرژی
 2. آسم
 3. کشیدگی و رگ به رگ شدن کمر
 4. سرماخوردگی
 5. سرفه
 6. غربالگری اولیه ویروس کووید 19 با ویزیت انلاین
 7. آنفولانزا
 8. سوختگی با پارگی جزئی
 9. ادرار دردناک (دیسوری)
 10. چشم صورتی (ورم ملتحمه)
 11. بثورات
 12. عفونت سینوسی(سنوزیت حاد)
 13. بیماری تنفسی فوقانی
 14. عفونت دستگاه ادراری (UTIs)
 15. عفونت های قارچی

چه کسانی می توانند از ویزیت آنلاین استفاده کنند؟

بعد از توضیح جامع کاربردهای متد یاد شده ، شاید پیش خود بیاندیشید که چگونه می توان از خدمات مربوط به ویزیت مجازی ، توسط مرکز درمانی خوب در تهران ، استفاده کرد و اینکه همه افراد واجد شرایط دریافت آن می باشند؟ در پاسخ باید گفت افرادی می توانند از ان بهره ببرند که :

 • در یک درمانگاه مجهز پرونده دارند.
 • می توانند از گوشی هوشمند استفاده کنند.
 • راهنمای کامل استفاده از ویزیت آنلاین را به خوبی آموزش دیده اند.
 • از خدماتی که می تواند این تکنیک ارائه دهد ، به خوبی آگاه هستند و برای درمان موارد حاد و بحرانی ، ویزیت مجازی را مناسب نمی بینند.
 • دارای سن مناسب هستند و در صورتی که زیر 17 سال دارند ، ترجیحا با حضور یک بزرگسال با پزشک خود ارتباط برقرار می کنند.

ایا ویزیت انلاین ، جایگزین خوبی برای ویزیت های قدیمی می باشد؟

ابداع هر روش ، مکمل راه قبلی ان است. این موضوع در رابطه با ویزیت مجازی نیز صادق است. به عبارت ساده تر ، این روش به هیچ وجه نمی تواند تماما نیازهایی را که شما با ویزیت حضوری برآورده می کنید ، برطرف سازد. بلکه می تواند رسالت تشخیص و درمان بیماری ها را به کمال برساند. از دیدگاه دیگر برای رسیدن به این هدف دو راه برای بیماران مطرح خواهد شد ، اولا اینکه در مراحل ابتدایی بیماری هستند و با تماس با پزشک ، از اهمیت عارضه مطلع و در صورت بحرانی بودن شرایط به پزشک مراجعه می کنند. برای دسته ای دیگر از افراد ، گام های درمانی بیماری برداشته شده است ، پزشک خوب در تهران برای ارزیابی بیشتر حال بیمار و مشاهده نتایج آزمایش از ان استفاده می کند. با این مثال ، به وضوح فهمیدید آنچه از پس این تکنیک حاصل می شود چه می باشد.

نسخه نویسی در ویزیت آنلاین

از آنجایی که استفاده از اینترنت و فضای آنلاین گسترش پیدا کرده ، سبک زندگی را هم تحت تاثیر قرار داده است. نحوه نسخه نویسی در ویزیت آنلاین برای بسیاری سوال برانگیز است و برای اطلاعات این دسته ، لازم به ذکر است که با توجه به موضوع حذف شدن دفترچه های درمانی و فیزیکی تامین اجتماعی ، این امکان برای پزشک ها در تهران و سایر شهرها فراهم شده که نسخه های خود را بصورت آنلاین در سامانه ای ویژه این کار ثبت کنند. با این کار بیمار می تواند به داروخانه رفته و با ارائه کارت ملی ، داروهای تجویزی و مندرج در سامانه را دریافت نماید.

آیا ویزیت آنلاین در تمام موارد پاسخگو است؟

از روش ویزیت برخط می توان برای تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها بهره برد. بویژه که پزشک می تواند از ابزارهای آنلاین در ویزیت اولیه و تشخیص استفاده نماید. البته در مواردی که ارجحیت با ویزیت حضوری باشد ، پزشک ممکن است برای مراجعات بعدی ، توصیه به مراجعه حضوری در مطب یا کلینیک در تهران کند. در موارد بسیاری مثل بررسی نتایج آزمایشات نیازی به مراجعه حضوری نیست و پزشک می تواند به جواب آزمایش ها بر بستر وب و به صورت اینترنتی دسترسی داشته باشد و مطابق آن ها تجویزکند.

آیا ویزیت آنلاین مقرون به صرفه است؟

از جمله مزیت های ویزیت آن لاین ، صرفه جویی در هزینه ، علاوه بر زمان است. با این کار هزینه های اضافی و غیر ضروری مثل رفت و آمد به مطب ، کلینیک و غیره در تهران حذف می شوند. این نوع ویزیت هم به نفع پزشک است و هم به نفع بیمار. در مواردی نیاز به مشاوره با پزشک است و گاهی راه دور و مسافت ، شرایط را برای بیمار سخت می کند. در چنین ، وضعیتی بهترین راه استفاده از روش ویزیت آنلاین است.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها