هایفوتراپی چیست؟

اگر به دنبال جوانی و زیبایی صورت خود هستید به جز جراحی لیفت صورت راه های دیگری نیز وجود دارد که یکی از این روش ها هایفوتراپی می باشد . در حقیقت این تکنیک جوانسازی معایب جراحی صورت را نداشته و برخلاف جراحی که با ایجاد برش هایی به از بین بردن چین و چروک پوست اقدام می کنند . این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و نیاز به مدت زمانی طولانی برای ریکاوری و طی کردن دوره نقاهت نیز ندارد . برای تعریف این تکنیک می توان گفت که این روش از جدیدترین متد های روز دنیا است که بدون درد و به وسیله امواج فراصوت با شدت بالا به جوانسازی پوست شما می پردازد . با ما همراه باشید تا با انجام این روش در باشار کلینیک در تهران بیشتر آشنا شوید.

 

 

هایفوتراپی

 

 

هایفو تراپی چیست ؟

همانطور که اشاره کردیم هدف اصلی هایفوتراپی در تهران برخورداری از پوستی سفت تر جوان تر بدون هیچ گونه چین و چروکی می باشد که برای انجام اینکار پزشک متخصص امواجی از جنس امواج مورد استفاده در سونوگرافی را به لایه خاصی از پوست وارد کرده و همین امر منجر به تحریک کلاژن سازی در  پوست و جوانی ان می گردد. در ادامه می خواهیم نحوه انجام هایفو و مراحل ان را شرح دهیم :

 1. پزشک در انجام هایفو ابتدا پوست بیمار را تمیز کرده به گونه ای که ناحیه مورد نظر جهت انجام این تکنیک باید عاری از هرگونه مواد ارایشی باشد .
 2. گاهی پزشک در انجام هایفو تراپی از بی حسی موضعی استفاده می کند.
 3. بعد از انجام این کار پزشک از ژل مخصوصی به نام لوبریکانت در قسمتی از پوست که مورد هایفوتراپی قرار گرفته است استفاده می کند.
 4.  در انتهای نیز پزشک تنظیمات لازم را برای تابش شدت امواج فراصوت به پوست انجام داده و پالس های کوتاهی به درمان چروک های صورت اقدام می کند .

هایفوتراپی در چند جلسه انجام می شود ؟

برای اطلاع از مدت زمان انجام این روش باید اظهار کنیم که اغلب پزشکان توصیه می کنند که نتیجه ایده آل از هایفوتراپی در تهران تنها زمانی به دست می آید که در سال اول فرد در دو الی سه جلسه به انجام این پروسه اقدام کند و در سال های آینده نیز  این پروسه درمانی بین یک تا دوجلسه متغیر خواهد بود . همچنین خوب است بدانید که تعداد جلسات درمانی نیز به عوامل دیگری نظیر تشخیص پزشک و یا شرایط بیمار بستگی دارد که ممکن است طول دوره درمان را نیز دستخوش تغییراتی سازد . در انتها نیز باید اظهار کنیم که زمان انجام این پروسه توسط پزشک در هر جلسه درمانی از 30 تا 90 دقیقه متغیر خواهد بود و کاملا به شرایط بیمار و نظر پزشک بستگی دارد .

نواحی انجام هایفوتراپی صورت

پیشرفت روزافزون علم پزشکی منجر به ایجاد روشی به نام هایفوتراپی شد که این روش از سال 2008 توجه زیبارویان زیادی را به خود جلب کرده است به طوری که در سال های اخیر تعداد افرادی که برای جوانی پوستشان به انجام این روش می پردازند بسیار افزایش یافته است . در ادامه می خواهیم به نواحی انجام هایفو در پوست و خاصیت درمانی ان بپردازیم :

 • رفع پیری پوست و سایر چین و چروک های نظیر آن
 • لیفت پوست گردن و غبغب و سفت کردن این نواحی
 • نواحی نظیر گونه ابرو و پلک را لیفت می کند
 • لیفت صورت با انجام این پروسه
 • رفع غبغب و خط لبخند در صورت
 • رفع سایر چروک های اطراف چشم با هایفو

مزایای انجام هایفوتراپی شامل چه مواردی می شوند ؟

در بالا نیز اشاره کردیم که این تکنیک جوانسازی در تهران روشی غیر تهاجمی بوده وگاها با بیحسی موضعی انجام می شود که عوارض ناشی از بیهوشی را با خود به همراه ندارد و انجام این روش نیز مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به بررسی ا خواهیم پرداخت :

 1. ابتدا باید بدانیدکه تعدا جلسات هایفو تراپی و گرفتن نتیجه آن از 1 تا 3 جلسه متغیر می باشد .
 2. این جراحی موقتی است و نیاز به ترمیم مجدد دارد اما نکته حائز اهمیت این است که فاصله میان هر ترمیم طولانی بوده و بعد از هر بار ترمیم تاثیر ان چند برابر خواهد بود و ماندگاری نتایج را طولای مدت می کند .
 3. در انجام هایفوتراپی بیمار از خونریزی های ناشی از جراحی لیفت صورت در امان بوده و در این روش خبری از ایجاد برش و یا تزریق در پوست نیست .
 4. در انجام هایفو خبری از دوره نقاهت و طی کردن دوره ریکاوری توسط بیمار نیست.
 5. انجام این پروسه هم زمان با روش میکرونیدلینگ امکان پذیر است و محدودیتی به همراه نخواهد داشت
 6. این پروسه جوانسازی روشی بوده که در میان سایر روش های جوانسازی پوست کم هزینه تر بوده به گونه ای سایر افراد میتوانند به انجام این پروسه زیبایی اقدام کنند.

عوارض ناشی از هایفوتراپی شامل چه مواردی می شوند ؟

عوارض بخش دیگری در انجام هر متد زیبایی می باشد و فرد باید پیش از انجام هر پروسه زیبایی به به آن توجه ویژه ای داشته باشد و روشی را که دارای کمترین خطر و در عین حال بیشترین نتیجه را دارد برگزیند . یکی از این روش ها هایفوتراپی در تهران است که عوارض ان بسیار اندک بوده و در مواردی می توان گفت که مراجعه به باشار کلینیک احتمال وقوع هرگونه عوارض را نیز غیر ممکن می سازد . اما در صورتی که شما به کلینیک معتبر مراجعه نکرده باشید ممکن است با عوارضی نظیر قرمزی و یا تورم پوست سوزن سوزن شدن پوست تا چند هفته و در موارد نادری کبودی و یا بی حسی در پوست را تجربه کنید .

هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد ؟

شاید کنجکاو باشید که بدانید بعد از انجام هایفو نتایج حاصل شده از آن را چه زمانی مشاهده خواهید کرد ؟ در حقیقت اغلب مراجعه کنندگان بعد از گذشت سه ماه به نتایج دلخواه خود رسیده و به هدف اصلی خود که داشتن پوستی صاف و یکدست می باشند می رسند. با این حال لازم به ذکر است که انجام این پروسه گرچه نتایج حاصل شده سریعی را در بر دارد اما ماندگاری آن همانند لیفت صورت با جراحی نیست زیرا در این تکنیک جوانسازی کلاژن های ساخته شده در پوست مجددا با گذر زمان تحلیل می روند و پس از گذشت یک سال چروک های ظریفی در پوست نمایاین می شود و پوست را به ترمیم مجدد هایفو نیازمند می کند.

تفاوت اصلی هایفوتراپی و لیفت صورت در چیست ؟

برای بررسی تفاوت های این دو روش می توانیم آن ها را به سه بخش تفاوت در هزینه تفاوت در ریکاوری و تفاوت در میزان تهاجمی بودن آن ها اشاره کنیم. به عنوان مثال فردی که با  هایفو تراپی به جوان سازی پوست خود اقدام می کند از سایر عوارض ناشی از جراحی که شامل بخیه ها و پانسمان و خونریزی می باشد در امان می ماند حال آن که دوره نقاهت نیز در هایفو کمتر از لیفت صورت  با جراحی است به گونه که در این روش بیمار پس از انجام پروسه درمانی به منزل بازگشته و می تواند حرفه شغلی خود را نیز در همان روز دنبال کند اما در لیفت صورت با جراحی بیمار برای بازگشت به روتین زندگی به زمانی حدود 2 تا 4 هفته نیاز دارد . در انتها نیز خوب است بدانید که هایفوتراپی در تهران روشی مقرون به صرفه بوده و بیمار از هزینه های جراحی با لیفت صورت و عوارض جانبی آن بعد از جراحی در امان می ماند .

چه افرادی کاندید مناسبی برای انجام هایفوتراپی نیستند ؟

در این بخش می خواهیم بدانیم که هایفوتراپی برای برخی از افراد با محدودیت هایی همراه است به طوری انجام این پروسه برایآن ها تنها به اجازه پزشک بستگی داشته و در صورت رعایت نکات مراقبتی اجرا می شود . در ادامه می خواهیم به معرفی برخی از آن ها بپردازیم :

 • فردی که در صورت و گردن خود استنت های فلزی داشته و یا دندان های خود را ایمپلنت کرده باشد که برای انجام هایفو تنها باید با مشورت و اجازه پزشک اینکار را انجام دهد  .
 • افرادی که تحت شیمی درمانی قرار گرفته اند باید برای انجام آن اجازه پزشک متخصص خود را داشته باشند .
 • افرادی که از سایر دستگاه ها ی الکترونیکی در داخل بدن استفاده کرده و یا از ضربان ساز ها استفاده می کنند مانند افرادی که با بیماری های قلبی درگیر هستند .
 • افرادی که در گذشته از داروی قوی به نام راکوتان استفاده می کردند باید این موضوع را با پزشک مطرح کرده تا مصرف این دارو با هایفوتراپی تداخلی نداشته باشد .
 • افرادی که با بیماری نظیر دیابت دسته پنجه نرم می کنند . زیرا دیابت به رگ های کوچک بدن به نام میکرووسکولار آسیب وارد می کند و زمانی که پزشک به درمان پوست توسط هایفو تراپی اقدام می کند اینکار به این رگ ها آسیب بیشتری وارد کرده و منجر به ایجاد کبودی پوست می گردد که این عامل با هدف کلی انجام این تکنیک جوانسازی برای درمان پوست تناقض دارد .
 • افرادی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند و باید پس از درمان دارویی هایپوتیروئیدی به انجام هایفو تراپی بپردازند زیرا این بیماری به خودی خود پوست بدن خشک کرده و ممکن است به آن آسیب وارد کنند .
 • در آخر نیز باید بدانید که انجام هایفوتراپی برای بانوان باردار ممنوع است و ممکن است تاثیر منفی بر جنین مادر به جا بگذارد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبنیم میری

بعد از هایفوتراپی چه زمانی میتونم از مرطوب کننده استفاده کنم؟