لیزر موهای زائد | باشار کلینیک

زیبایی پوست و عاری بودن آن از هرگونه لک و مو از جمله اقداماتی است که این روزها افراد به آن توجه ویژه ای دارند. برای رسیدن به اهداف زیبایی ، استفاده از انواع کرم و لیزر موهای زائد پیشنهاد می شود. به راستی این متد می تواند چه تاثیری بر زیبایی بگذارد ؟ درست است رشد این موها در قسمت های مختلف بدن طبیعی است اما هیچ اجباری برای بودن آن ها وجود ندارد ، مخصوصا که زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر شما هنوز به معجزه این پروسه ایمان نیاوردید و نمی دانید که آیا داوطلب مناسبی برای آن هستید یا خیر؟ با مراجعه به باشار کلینیک ، بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران ، تنها در یک جلسه ویزیت بهترین پلن برای شما چیده خواهد شد.

 

لیزر موهای زائد

 

لیزر موهای زائد چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است ، در این پروسه هدف اصلی از بین بردن موهای زائد می باشد که در طی آن فرد متخصص که می تواند خود پزشک یا دستیارانش باشد ، با استفاده از اشعه متمرکز لیزر به حذف موهای زائد از ریشه اقدام می کند. در طول لیزر کردن موهای زائد که می تواند هم با اهداف زیبایی و هم اهداف درمانی دنبال شود ، لیزر از خود نوری ساطع می کند که توسط رنگدانه های مو (ملانین) جذب می شوند. پس از جذب ، این انرژی از حالت نور به گرما تغییر حالت می دهد و با افزایش حرارت موضعی در محل مورد نظر ، به فولیکول های مو آسیب می رسد. به این ترتیب رشد موها ، به تدریج کند و با تکرار این عمل به طور کلی متوقف خواهد شد.

این موضوع مهم را در گوشه ذهن به خاطر داشته باشید که لیزر موهای زائد ، در مراحل اولیه رشد موها را به تاخیر می اندازد. در صورتی که می خواهید به طور دائم از شر این موها رها شوید ، لازم است در بازه زمانی متفاوت طی جلسات متعدد به درمان بپردازید. این متد یکی از موثر ترین راه ها برای افرادی است که پوست روشن با موهای زائد ضخیم دارند ، تلقی می شود.

دلایل انجام لیزر موهای زائد

هر شخصی بنا به دلایل منحصر به فردی به انجام این پروسیجر روی می اورد. همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم به این اقدام هم می توان از جنبه درمانی و هم از دیدگاه زیبایی نگاه کرد. برای مثال بسیاری از بانوان هستند که به علت مسائل هورمونی در عضوهایی مانند صورت یا نقاط عاری از مو ، رشد موها زائد را شاهد هستند. برای این دسته از افراد اولین راه درمان عارضه و سپس بهره بردن از تکنولوژی لیزر موهای زائد در بهترین درمانگاه تهران است. اگر از این نقطه نظر به پروسه نگاه کنیم ، جنبه درمانی آن را خواهیم دید. از دیدگاهی دیگر ، گروهی از متقاضیان لیزر افرادی هستند که برای زیبایی به این فرایند روی می اورند. این تکنیک نوین تقریبا برای تمام قسمت های بدن به جز نواحی اطراف چشم کاربرد دارد.

لیزر موهای نازک امکان پذیر است؟

حالا که به طور کامل از رسالت این روش آگاه شدید ، لازم است عامل موثر بر این موضوع را بررسی کنیم و بدانیم که ایا لیزر کردن موهای زائد برای همه افراد مفید است ؟ اگر شما جز کسانی باشید که به این پروسه اندیشیده باشید ، قطعا شنیده اید که این روش برای اشخاص با موهای کرکی و نازک ، کاربرد ندارد. اگر دلیل این موضوع را بخواهید باید بگوییم که ، رنگدانه ها عامل موثر در جذب انوار لیزر هستند. در موهای نازک به اندازه کافی ملانین وجود ندارد که بتواند اشعه لیزر را جذب کند. لیزر موها در صورتی امکان پذیر است که یک تفاوت فاحش بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد در غیر این صورت پوست ممکن است با جذب اشعه مورد نظر ، آسیب ببیند. با این تفاسیر واجدین شرایط دریافت لیزر ، اشخاصی هستند با ویژگی های زیر می باشند.

کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد

  • افرادی که موهای زائد آن ها ضخیم است.
  • اگر در قسمت مورد نظر جهت لیزر ، تتو ندارید.
  • افرادی که موهای آن ها مشکی است و تفاوت بارز بین مو و پوست آن ها وجود دارد.

جالب است بدانید گزینه آخر در لیزر کردن موهای زائد ، برای دو دسته افراد مورد بررسی است:

 

  1. اولا اشخاصی که موهای بدن آن ها بلوند است و با رنگ پوستشان همخوانی دارد.
  2. دوما کسانی هستند که رنگ پوست آن ها تیره است و از آن جهت تفاوتی بین رنگ مو و پوست آن ها احساس نمی شود.

تکنولوژی حذف موهای زائد با لیزر برای این دو گروه از افراد در حال تحقیق و بررسی است ، در هر صورت توصیه می شود درمورد کیس خاص خودتان نظر پزشک را جویا شوید.

آیا نوع دستگاهی که لیزر موهای زائد با آن انجام می شود اهمیت دارد ؟

همانطور که اشاره کردیم تاثیر لیزر و میزان ماندگاری نتیجه به دستگاه لیزری که شما توسط آن تحت درمان قرار می گیرد بستگی دارد زیرا در صورت استفاده از دستگاه مناسب شانس شما برا اثر بخشی بیشتر و کمتر شدن عوارض جانبی لیزر بیشتر می شود زیرا با این کار تکنسین بدون آسیب رسانی به رندگدانه اصلی پوست و یا همان سلول های تولید کننده ملانین ، به از بین بردن موهای زائد اقدام می کنند . پیشنهاد ما به شما این است که در صورتی که پوستی روشن و موهای تیره دارید از دستگاه IPL ، لیزر الکساندرایت و یا لیز دایود استفاده کرده و در غیر این صورت از لیزر ان دی یاگ ، یا دایود استفاده کنید تا میزان اثر بخشی در آن تا حد قابل توجهی افزایش یابد . در پایان نیز باید بدانید که مشورت با پزشک و متخصص پیش از لیزر موهای زائد از واجبات است زیرا در بعضی موارد دیده شده سیستم های لیزری در برخی از قسمت های بدن با عملکرد بهتری نسبت به دیگر نقاط همراه هستند که پزشک با ارزیابی پوست شما و در صورت نداشتن حساسیت های پوستی این پروسه را به بهترین شکل برای شما انجام می دهد .

عوارض لیزر موهای زائد

ارزشمندترین اقدامات نیز در کنار خود دارای اثرات جانبی اندک می باشند. اینکه بعد از اتمام پروسیجر در بهترین مرکز لیزر در تهران ، شاهد چه پیامدهایی خواهید بود در هر فرد متفاوت و به فاکتورهایی اعم از نوع پوست ، رنگ مو ، پلن مد نظر و توجه به اقدامات قبل و مراقبت های بعد از لیزر کردن موهای زائد بستگی دارد. با این حال مواردی وجود دارند که مراجعین در آن تجربه مشترک دارند که عبارتند از :

 

تحریک پوست : ناراحتی موقت ، قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد بسیار طبیعی است که بعد از گذشت چند ساعت به صورت خود به خود برطرف خواهد شد.

 

تغییر رنگدانه پوست : حذف موهای زائد با لیزر ، بسته به بدن هر فرد ممکن است باعث تیرگی یا روشن شدن نواحی تحت لیزر شود که آثار دائمی یا موقت را برجای می گذارد. این موضوع بیشتر برای افرادی امکان پذیر است که مراقبت های بعد از لیزر کردن را جدی نمی گیرند و خود را در معرض اشعه آفتاب قرار می دهند.

از عوارضی که ممکن است به ندرت برای برخی از افراد رخ دهد می توان به تاول ، پوسته پوسته شدن ، زخم و سایر تغییرات غیرعادی در بافت پوست اشاره کرد. بیاد داشته باشید که این ریسک رخ دادن این موارد تنها زمانی است که تحت یک فرایند غیرحرفه ای به حذف موهای زائد خود با لیزر اقدام کرده باشید.

فواید لیزر موهای زائد بدن

در صورت آگاهی از فواید انجام لیزر موهای زائد به طور حتم شما نیز از داوطلبان اصلی این پروسه زیبایی خواهید شد که انجام آن در نواحی نظیر ساق پا ، چانه ، پشت بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی و سایر نواحی دیگر بدن قابل انجام بوده و با محدودیتی همراه نمی باشند .

 

دقت بالا : انجام این پروسه دقت بالای تکنسین را می طلبد که به طور انتخابی موهای تیره و درشت بدن فرد را مورد هدف قرار دهد به گونه ای که کمترین آسیب به نواحی اطراف پوست وارد شود .

 

سرعت عملکرد بالا : در رابطه با مدت زمان انجام لیزر موهای زائد باید بدانید که هر پالس لیزر تنها کسری از ثانیه زمان می برد و به وسیله ی این دستگاه می توانید نواحی به اندازه یک مربع یک در یک را در یک ثانیه اصلاح کنید . علاوه بر این با استفاده از آن می توانید موهایی را به طور هم زمان شیو کنید اما این موضوع کاملا به نواحی مورد هدف شما بستگی دارد زیرا بخش کوچک بالا لب ، نیاز به مدت زمان کمی داشته حال آنکه نواحی پشت یا ران پا برای شیو شدن به مدت زمانی حدود یک ساعت زمان نیاز دارند ؛ اما به طور کلی می توان گفت که لیزر عملکرد سریعی دارد .

 

نتیجه بخشی : نتیجه بخشی از لیزر موهای زائد به نوع دستگاه لیزر و تعداد جلساتی که پوست شما برای از بین بردن فولیکول ها نیاز دارد بستگی دارد اما به طور نسبی می توان گفت که این زمان از سه تا 7 جلسه درمانی متغیر خواهد بود و توسط تکنسین تشخیص داده می شود .

 

بدون هیچ گونه محدودیت عملکردی : حذف موهای زائد در نواحی مختلف بدن به دلیل وجود طیف وسیعی از دستگاه های لیزر و درمان های متنوع آن امکان پذیر است که می تواند با کمترین عوارض سایر نواحی حساسی مانند صورت و بیکینی را با این روش لیزر کرد .

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم ؟

نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که در انتخاب دکتر نهایت دقیت را به عمل آورید تا از عوارض یاد شده به دور باشید. این کار را می توانید از تحقیق و پرس و جو از اطرافیان و دیدن رضایت آن ها متوجه شوید. بیاد داشته باشید اگر قرار است توسط دستیاران این اقدام را انجام دهید ، پزشک در محل اعمال لیزر حضور داشته باشد. در ادامه پس از اینکه تمام جوانب را مورد بررسی قرار دارید و پزشک مورد نظر را انتخاب کردید ، با مراجعه به ایشان در جلسه مشاوره در مورد موضوعات زیر صحبت کنید:

 

  • از این موضوع اطمینان حاصل کنید که لیزر کردن موهای زائد برای شما موثر واقع می شود و در واقع کاندیدای خوبی برای آن تلقی می شوید.
  • راجع به سوابق بیماری خود صحبت کنید ، داروهایی که مصرف می کنید ، ناهنجاری های پوستی همگی جز مواردی هستند که برای انجام لیزر موهای زائد بسیار اهمیت دارند.
  • از عوارض احتمالی پروسه با پزشک صحبت کنید و از پرسش سوالات برای رفع ابهامات در بهترین درمانگاه لیزر موهای زائد در تهران، نهراسید.
  • در این راه صبور باشید و با انجام دادن جلسات به صورت منظم طبق توصیه پزشک ، از نتایج لذت ببرید.

اقدامات اولیه برای لیزر موهای زائد

برای اینکه پروسه به نحو احسنت به ثمر بنشیند لازم است با رعایت موارد زیر ، خود را برای آن آماده کنید:

 

از نور آفتاب دوری کنید ؛ در این زمینه بهتر است به بایدها و نبایدهای پزشک گوش دهید و حین خروج از منزل حتما از ضد آفتاب با spf 30 یا بالاتر استفاده کنید.

 

از برنزه کردن اندام خود پرهیز کنید ؛ اگر شما قبل از لیزر کردن موهای زائد خود بدن خود را برنزه کرده باشید ، پزشک شما را مجاب به استفاده از کرم های روشن کننده پوست خواهد کرد.

 

ممنوعیت اصلاح از ریشه ؛ از انجام وکس ، اپیلاسیون و روش ها حذف موهای زائد که مستقیما فولیکول مو را تحت تاثیر قرار می دهد دوری کنید.

 

اصلاح سطحی ؛ حتما قبل از حضور کلینیک ، موهای زائد خود را اصلاح کنید. وجود مو حین اعمال اشعه لیزر منجر به جذب اشعه در سطح پوست و سوزش بیشتر خواهد شد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیه

سلام ببخشید من تنبلی تخمدان دارم. میخوام بپرسم ببینم چند درصد جواب میده لیزر روی من؟ خیلی ها میگن جواب نمیده خیلی ها هم میگن رفتن جواب گرفتن الان خیلی گیج شدم