جوانسازی پوست در تهران

جوان ماندن به صورت دائمی از خواسته تمام انسان ها است ، هیچکس دوست ندارد بعد از مدت ها با نگاه کردن به اینه شاهد گذر عمر خود باشد ؛ یا اینکه فکر کند که همان جذابیت همیشگی خود را ندارد. ایا واقعا می توان به چنین خواسته ای دست یافت و ظاهر خود را به نحوی حفظ کنیم که از آن متوجه سنمان نشوند؟ بنای پیشرفت علم و دانش بر برطرف کردن نیاز افراد نهاده شده است ، پس قطعا تدبیرهایی وجود دارد که بتواند این خواسته شما را برطرف سازد. جوانسازی پوست ، سعی بر حفظ زیبایی همیشگی شما دارد که تحقیقات گسترده ای در آن به عمل آورده شده است. اگر شما هم به تازگی لزوم انجام این پروسه را در خود احساس کرده اید ، پیشنهاد ما این است که در ابتدا در این زمینه آگاهی کافی را کسب کنید و سپس با مراجعه به باشار کلینیک ، بهترین مرکز جوانسازی پوست در تهران ، از نتایج دریافتی نهایت لذت را ببرید.

 

جوانسازی پوست- درمانگاه باشار

 

جوانسازی پوست چیست؟

نور خورشید ، اختلالات زمینه ای ، بالا رفتن سن و حتی وراثت می توانند به بروز مشکلات پوستی منجر شوند . همگی این عوامل به صورت خطوط ، چین و چروک آکنه، افتادگی پوست ، اسکار و کک و مک خودنمایی می کنند. در برخی از افراد ، مشاهده شده است که پوست آن ها به تدریج رنگ طبیعی را از دست می دهد یا اینکه با شل شدن ، طراوت همیشگی خود را از دست می دهد. رخ دادن این مسائل شاید خارج از کنترل باشد ، زیرا برای مثال ما نمی توانیم جلوی روند پیری را بگیریم ، اما با جوانسازی پوست می توانیم راهکارهایی را در پیش بگیریم که این روند به تاخیر بیافتد یا اینکه حداقل آن ها آثار مشهودی بر جای نگذارد. به همین منظور ، راه های متعددی توسط محققین ارائه شد تا پاسخ خوبی به نیاز افراد باشد.

نگاهی به متدهای مورد استفاده جهت جوانسازی پوست

لایه برداری با لیزر ، جوانسازی با با ابزار یا استفاده از داروها ، همگی راه هایی هستند که متناسب با نیاز زیباجو ، معرفی و اجرا شده اند. اینکه پزشک حاضر در بهترین مرکز پوست و مو ، از کدام متد برای پاسخ به خواسته شما استفاده کند ، بعد از معاینه قابل تعیین است که در ادامه در رابطه با هر کدام به تفصیل صحبت خواهیم کرد. در مجموع تفاوتی ندارد که روش انتخابی توسط پزشک چه باشد ، هر کدام از موارد یاد شده ، با هدف قرار دادن مشکل به طور مستقیم در طی زمان ها مقرر به درمان آن می پردازد.

روش های مختلف جوانسازی پوست در تهران

هر مراجعه کننده ، بسته به دلیل خاص خود نیاز به این زیباسازی پوست را در خود احساس می کند. همانطور که در ابتدا نیز ذکر کردیم ، این که کدام روش برای شما موثر واقع می شود ، از پیش قابل تعیین نیست و بعد از معاینه پزشک ، کارآمدترین ان ها برای شما انتخاب خواهد شد. از جمله متدهای مورد استفاده برای جوان کردن پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لیزرها

 • درمان های لیزر و نور شدید (IPL) : از بین بردن لکه ها پوستی و تغییر رنگ آن و استحکام بخشی به بافت پوست از این طریق امکان پذیر است.
 • جوانسازی با لیزر : این متد که با نام لایه برداری لیزری یا لیزر ابریژن نیز شناخته می شود ، می تواند چین و چروک ها ، اسکار و لکه های صورت را کاهش دهد . استفاده از لیزر این امکان را برای پزشک فراهم می اورد که با دقت بالا نقاط ظریف را تحت تاثیر قرار دهد.

لایه بردارهای شیمیایی

این ترکیبات برای زیباجویانی مورد استفاده قرار می گیرد که پوست آن ها با حذف سلول های پوستی قدیمی ، طراوت خود را به دست می آورد.

استفاده از ابزار جوانسازی

 • جوانسازی سایشی (ابلیشن) : درم ابریژن ، درمپلینگ روش هایی هستند که پزشک در آن با استفاده از ابزارهای مخصوص و ایجاد خراش های سطحی پوست ، در بهترین درمانگاه جوانسازی پوست در تهران ، به نرم کردن و رفع ناهنجاری های موجود اقدام می کند.
 • روش های غیر سایشی : منظور از این تکنیک میکرودرم ، میکرونیدلینگ و غیره می باشد که پزشک در آن نسبت به روش سایشی جوانسازی پوست ، از روش کم تهاجم تر استفاده می کند و سطح پوست را درگیر می کند.
سایر متدها
 • فیلرهای پوستی : تزریق ترکیبات مخصوص برای بهبود و رفع خطوط و جوانسازی آن ها ، از دیگر راه هایی است که ممکن است به شما پیشنهاد داده شود.
 • تزریق بوتاکس : بوتاکس از محصولاتی است که با انقباض عصبی پوست ، قسمت چین و چروک های پوست را موقتا فلج می کند تا عمق ان ها به مرور کاهش یافته و با کلاژن سازی طبیعی به تدریج رفع شود.
 • اسکلروتراپی : در برخی از افراد که پوست ان ها نازک است ، رگ های خونی ظریفی در پوست آن ها دیده می شود که رفع آن ها از طریق متد یاد شده امکان پذیر است.

تمامی راه های یاد شده به نحوی شما را به مطلوبتان می رساند ، نکته مهم در رابطه با این موضوع که باید گوشه ذهن نگه دارید این است که ، این فرایند را حتما تحت نظر پزشک مشغول در کلینیک خوب پوست و مو تهران انجام دهید تا علاوه بر جلوگیری از اثرات جانبی جزئی ، شاهد ماحصل شگفت انگیز آن نیز باشید.

دلایل انجام جوانسازی پوست

شاید ندانید که مشکل شما چه است و از چه طریق به درمان آن می توانید اقدام کنید. فاکتورهای تعیین کننده این موضوع ، ژنتیک و عوامل محیطی هستند که مشکلات زیر را پدید می آورند :

 • چین و چروک های ساکن

این چین و چروک ها همیشه ثابت هستند و با حرکات صورت تغییری در آن ها ایجاد نمی شود ؛ خط لبخند در این گروه قرار دارد.

 • خطوط پویا و متحرک

برخی از چین و چروک ها زمان ثابت بودن حالت صورت شما ، اثار محو دارند ؛ اما با حرکت دادن عضلات آن ، عمیق می شوند.

 • رنگدانه

کک و مک ، لکه های خورشیدی یا سایر لکه های تیره پوست که از نظر پزشک بهترین مرکز جوانسازی پوست در تهران ، بنا به دلایل مشخص ظاهر می شوند.

 • جای زخم ها

نتایج حاصل از اکنه و ایجاد خراش در پوست که ممکن است به حالات و عمق مختلف رخ نمایی کند و زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 • شرایط عروقی خاص

رگ های خونی قابل مشاهده در سطح پوست ، که به صورت قرمزی مداوم در سطح پوست فرد حضور دارند و نیاز به جوانسازی پوست را فرد ایجاد می کند.

 • از بین رفتن رنگدانه های پوست

ضعیف شدن ساختارهای مستحکم پوست (الیاف کلاژن و الاستین) که با از بین بردن سلولیت آن تاثیر بسزایی در رنگدانه آن می گذارد.

 • کدر شدن پوست

پوستی که درخشش طبیعی خود را از دست داده است و با تجمع سلول های مرده ، منافذ آن بسته شده است.

 • افتادگی پوست

به دلایلی پوست دچار افتادگی می شود که مهم ترین آن ها را در ادامه ذکر کرده ایم.

دلایل افتادگی و شلی پوست چیست؟

پوست خوب ، سفت و انعطاف پذیر است ؛ یعنی در اثر کشیده شدن به جای اولیه خود باز می گردد و هنگامیکه دیگر به سفتی سابق نباشد ، اصطلاحاً می گویند دچار افتادگی شده است. البته افتادگی پوست مربوط به یک ناحیه خاص نیست و در نواحی مختلف اتفاق میفتد. دلایل اصلی افتادگی پوست ، عبارتند از:

 • بالا رفتن سن. اولین علامت بالا رفتن سن افتادگی پوست است ، چون پوست بمرور توانایی تولید کلاژن و الاستین را از دست می دهد. کلاژن و الاستین ، دو پروتئین مهم هستند که نقش مهمی در سفتی پوست دارند. عوامل دیگری ، مثل قرار گرفتن در معرض آلاینده های محیطی یا اشعه فرابنفش ، در تسریع روند افتادگی و پیری پوست موثر هستند.
 • بارداری. هنگام بارداری و حاملگی ، پوست شکم و سایر قسمت های بدن دچار کشیدگی شده و پس از زایمان شل می شود. این اتفاق در مادرانی که چندقلو به دنیا می آورند شدید تر است. همچنین ، سن و سال این مسئله را تشدید می کند.
 • لاغری. با افزایش وزن ، رشته های کلاژن و الاستین در پوست آسیب می بینند و با کاهش وزن ، پوست نمی تواند سفت شود. با لاغری شاهد افتادگی پوست ، در نواحی مختلفی از بدن می شوید ، مخصوصاً نواحی که پروسه لاغری بیشتر در آن تاثیر گذاشته است. البته سن و سال در این مسئله هم موثر بوده و به همین دلیل ، اگر می خواهید لاغر شوید تا زمانیکه جوان هستید ، اقدام به این کار نمایید.
 • ابتلا به بیماری. بعضی از بیماریها ، مثل لنفوم پوستی ، با افتادگی پوست همراه هستند و بیشتر نواحی زانو و آرنج را درگیر می کنند.

کاندیدای مناسب جوانسازی پوست در تهران

از آنجایی که زیبایی خواسته همه افراد با رنج سنی متفاوت است ، شاید پیش خود بیاندیشید که تحت چه شرایطی برای این کار داوطلب مناسبی تلقی خواهید شد ، جوان کردن پوست برای شما مناسب است اگر :

 1. از شرایط جسمانی و سلامتی خوبی برخوردار هستید.
 2. در روتین زندگی خود ، مصرف سیگار و دخانیات جایی ندارد.
 3. خوشبین اما دارای توقعات معقولانه هستید و با مقایسه خود با سایر افراد عرصه را بر خود و پزشک تنگ نمی کنید.
 4. به خوبی از پس مراقبت های بعد از جوانسازی برمی ایید و از آن پس توجه ویژه ای به مراقبت های پوستی خواهید داشت.

چگونه برای جوانسازی پوست آماده شویم ؟

اولین و مهم ترین نکته ای که در این باره باید همواره به خاطر داشته باشید این است که در انتخاب پزشک نهایت دقت را به عمل آورید ، تخصص ایشان را از رضایت سایر زیباجویان و توجه به اینکه از چه تجهیزاتی برای جوان کردن پوست شما استفاده می کند ، میتوان تعیین کرد. در ادامه با مراجعه به ایشان در مرکز خوب پوست و مو در تهران ، در رابطه با موارد زیر با هم صحبت خواهید کرد :

 • اهداف شما از انجام جوانسازی پوست
 • سوابق پزشکی شما شامل داشتن بیماری های ارثی ، حساسیت به دارو و تحت درمان بودن.
 • صحبت از لایف استایل خود ، ارائه لیست داروهایی که به صورت خودسرانه یا تجویزی تا آن زمان مصرف می کردید،
 • مکمل های غذایی و دارویی ، الکل و مواد مخدر همگی می بایست مورد بحث قرار بگیرند.

اقدامات پزشک در جلسه مشاوره

 1. بررسی سلامت عمومی شما و هرگونه شرایطی که ممکن است در روند جوانسازی پوست اختلال ایجاد کند.
 2. ارائه بهترین مشاوره برای انتخاب کردن کارآمدترین تکنیک برای کیس خاص شما.
 3. ارزیابی دقیق صورت
 4. پزشک از شما می خواهد ، عکس هایی از زوایای مختلف صورت خود تهیه کنید تا از این طریق به میران تغییرات واقف باشید و هم ایشان بتواند به عمق مشکلات موجود بیشتر پی ببرد.
 5. صحبت از عوارض احتمالی و تشریح پروسه جوانسازی با زبانی ساده.

تذکر : در صورتی که این پروسه ابهامات زیادی را در ذهن شما ایجاد کرده است ، می توانید با پرسش سوالاتی از پزشک مجهزترین مرکز پوست و مو در تهران ، آنچه پیش روی شما است را شفاف سازی کنید. توصیه می شود قبل از برداشتن هر گامی ، تحقیقات کافی در این زمینه را به عمل آورید.

چه سوالاتی بپرسیم ؟

 • ایا من کاندیدای مناسبی برای جوانسازی پوست هستم ؟
 • برای دریافت نتیجه بهتر چه اقداماتی باید انجام دهم؟
 • پروسه جوانسازی در کجا انجام می شود ؟
 • بعد از انجام دادن آن ، چه مدتی را باید برای دوران نقاهت در نظر بگیرم؟
 • چگونه می توانم عوارض جوانسازی پوست را کنترل کنم؟
 • با گذشت زمان شاهد چه تغییراتی در پوست خود خواهم بود؟
 • اگر از نتیجه دریافتی رضایت نداشته باشم ، چه کاری می توانم انجام دهد؟

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها