بلیچینگ دندان در تهران | باشار کلینیک

برخی از افراد با وجود برطرف کردن خرابی دندان ها و رفع پوسیدگی ، همچنان از شکل ظاهری آن ها ناراضی بوده و دنبال راهکاری برای سفید کردن دندان هایشان می گردند. در حقیقت سفید بودن دندان ها تاثیر بسیار زیادی در جذابیت چهره داشته و افراد را از لبخند زیبا بهرهمند می سازد ، حال سوال اصلی این است که با چه روش هایی می توان به سفید کردن دندان ها اقدام کرد ؟ باید بدانید که امروزه روش جدیدی به نام بلیچینگ دندان در تهران وجود دارد که امتحان خود را در خلق نتیجه مطلوب پس داده و در باشار کلینیک به وسیله بهترین پزشکان قابل انجام است . با ما همراه باشید تا با مزایای دیگر این پروسه آشنا شده و در صورت داشتن دندان های زرد و بد رنگ ، در کمترین زمان زیبایی را برای چهرتان به ارمغان بیاورید .

 

بلچینگ دندان

نگاهی اجمالی بر بلیچینگ دندان

تغییر رنگ دندان ها یکی از مهم ترین دلایل افراد برای اقدام به بلیچینگ می باشد ؛ زیرا رنگ دانه های موجود در غذا به مرور زمان رنگ دندان ها را تحت تاثیر قرار داده ، و تمام افراد اعم از پیر و جوان را ترغیب به انجام این پروسه زیبایی می سازد . اما عملکرد بلیچینگ دندان چگونه است ؟ ابتدا باید بدانید که این ماده سفید کننده ، با نفوذ در بخش های زیر مینا و عاج دندان ، به وسیله ترکیبی به نام اکسید هیدروژن ، به درمان رنگ دانه های زرد می پردازد و از این طریق سفیدی و درخشندگی را برای دندان ها به ارمغان می آورد . البته راهکارهایی جهت انجام این پروسه در منزل وجود دارد که نتیجه قابل قبولی را به همراه ندارد و اگر به دنبال راه حل اساسی برای مشکلات دندان های خود هستید بهتر است به متخصصان بلیچینگ در باشار کلینیک مراجعه کنید .

آیا بلیچینگ دندان معایبی نیز دارد ؟

شاید شما نیز شنیده باشید که انجام بلیچینگ دندان ، منجر به حساس و یا نازک شدن دندان ها می شود ؛ اما این طرز فکر کاملا اشتباه است ؛ زیرا تنها عاملی که منجر به ایجاد ضخامت در آن ها می شود ، جرم است که در زمان برطرف شدن ، این دید را در بیمار ایجاد می کند که بخشی از دندان ها از بین رفته اند . از همین رو باید بدانید که بلیچینگ دندان در تهران روش ایمن و کم خطری بوده و عوارض محدود و زود گذری را به همراه دارد که در کوتاه ترین زمان از بین می روند . برخی از این عوارض به شرح زیر هستند :

 

نتایج موقت : موقتی بودن این پروسه ، شاید یکی از معایب بلیچینگ دندان به شمار رود ؛ اما باید بدانید که منظور ما از موقتی بودن این نیست که شما در بازه های زمانی کوتاهی باید به ترمیم آن اقدام کنید ، بلکه می توانید با رعایت رژیم غذایی مناسب و عدم مصرف نوشابه های گاز دار ، دخانیات و مواد غذایی که رنگدانه زیادی دارند ، در ماندگاری این پروسه موثر واقع شوید .

 

ایجاد حساسیت : از دیگر معایب بلیچینگ دندان می توانیم به ایجاد حساسیت آن در برخی از افراد اشاره نیم که این عامل با معاینه دندان پزشک قبل از انجام بلیچینگ ، برطرف خواهد شد .

 

نتایج : صحبت از قطعیت نتیجه بلیچینگ ، امری کاملا نسبی بوده و تحت عواملی نظیر لکه دندان های ، سن و یا وراثت متفاوت هستند .

چه عواملی ماندگاری بیچینگ دندان ها را بیشتر می کند ؟

با توجه به موقتی بودن نتایج حاصل از بلیچینگ دندان در تهران ، ماندگاری آن کاملا بستگی به مراقبت های بیمار دارد ، به طوری که برخی از افراد بعد از انجام این پروسه تا سالیان سال از نتایج آن بهره برده و برخی دیگر ناچار به ترمیم زود هنگام بلیچینگ هستند . اما راز ماندگاری بلیچینگ در چیست ؟ ماندگاری این پروسه تحت عواملی نظیر :

 

سلامت دندان ها : پوسیدگی دندان های از جمله عوارضی هستند که عدم رفع آن می تواند نتایج بلیچینگ دندان ها را تحت تاثیر قرار دهد . از همین رو پزشک ابتدا سلامت دندان ها را از طرق عکس برداری بررسی کرده و پس از آن به سفید کردن آن ها اقدام می کند .

 

سن افراد : هر چه مینای دندان های فرد نازک تر باشد ، عاج داخلی بیشتر نمایان شده و در صورتی که این عاج دارای رنگ دانه های زردی باشد ، شکل ظاهری دندان های زرد خواهد شد . نازک شدن مینای دندان ها با افزایش سن بیشتر اتفاق می افتد ، از همین رو افراد مسن بهتر است برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، در دو تا سه جلسه درمانی به بلیچینگ دندان در تهران اقدام کنند تا نتیجه مطلوبی همانند یک فرد جوان را تجربه کنند.

 

رعایت بهداشت دندان ها : همه افراد برای سلامت دندان های شان باید در استفاده از مسواک و نخ دندان کتاهی نکنند . این موضوع در بلیچینگ نیز موثر است ؛ زیرا در صورت استفاده منظم از مسواک می توانید ، از طولانی تر شدن نتایج بیشتر لذت ببرید .

آیا بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی امکان پذیر است ؟

بعد از ارتودنسی افراد زیادی نگران تغییر رنگ دندان ها بوده و به دنبال راهکاری برای آن هستند . ابتدا باید بدانید انجام پروسه طولانی مدت ارتودنسی ، به طور طبیعی تغییر رنگ و زرد شدگی دندان ها را به همراه خواهد داشت . علت این امر به دلیل ایجاد پلاک و جرم توسط باکتری های موجود در بزاق دهان  می باشد . این پلاک ها که عاشق براکت های ارتودنسی هستند ، با فرسایش مینای دندان ، منجر به ایجاد لکه های زرد می شود و فرد را بعد از برداشتن ارتودنسی ناچار به انجام بلیچینگ دندان در تهران می سازد .

آیا جرم گیری همان بلیچینگ دندان است ؟

پیش از هر چیز باید بدانید که هدف اصلی این دو روش مشابه یکدیگر بوده و در سفید کردن دندان ها موثر می باشند . باید بدانید که پلاک ها و جرم ، به دلیل باکتری های موجود در بزاق دهان ایجاد می شود که محل قرار گیری آن ها قسمت پایینی زیر لثه هستند که دسترسی به این نواحی بسیار دشوار است . حال نیاز به مداخله پزشک برای از بین بردن رسوب و جرم های میان دندان ها است و همین امر رنگ دندان ها  اندکی روشن تر از حالت اولیه آن می کند . اما در بلیچینگ رنگدانه های زرد رنگ توسط بلیچینگ از بین می روند و انجام آن هیچ خطری را به همراه نخواهد داشت .

معرفی بهترین برند های بلیچینگ دندان

گرفتن مشاوره از پزشک از بهترین اقدامات برای اطلاع از برند مناسب بلیچینگ دندان است ؛ اما معروف ترین آن ها شامل واست اسمایل و بوست هستند . البته این برند ها بر اساس انجام بلیچینگ در منزل و یا دندان پزشک در کیت های مختلفی ارائه می شوند که بهتر است انتخاب آن را به پزشک سپرده و از مصرف سایر برند های تقلبی که اثر کوتاه مدتی داشته و به مینای دندان های آسیب می زنند خودداری کنید . مشاوران باشار کلینیک می توانند در این زمینه به شما کمک شایانی بکنند ؛ بنابریان نگران انتخاب اشتباه برند بلیچینگ دندان در تهران نباشید .

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها